بزرگمرد زبان پارسی

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل


25 اردیبهشت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

بزرگمرد زبان پارسی

خراسان 25 اردیبهشت 1397- در میان  شاعران  کلاسیک  ادبیات  فارسی  شاید کمتر شاعری را بتوان در مقام فردوسی یافت که تا این حد به زبان و شعر فارسی غنای ملی بخشیده باشد. اهمیت ابوالقاسم فردوسی در شعر و ادب فارسی چنان است که بسیاری او را ستون اصلی ادبیات پارسی دانسته اند. میرجلال الدین کزازی در این باره می گوید: «فردوسی با شاهنامه پایه های چیستی و هستی و نهادین فارسیان را در ایران نو می ریزد.»

 

بی تردید ژرفای زبان فارسی، مدیون تلاش شگفت حکیم ابوالقاسم فردوسی، بزرگ ترین شاعر حماسه سرای ملی ایران است. معماری حکیمانه او در برپایی کاخی رفیع از نظم در زبان فارسی، چنان استوار قامت افراشته است که در قرون و اعصار مصون از باد و باران و فرسایش، سرفراز بر تارک فرهنگ ایرانی و اسلامی می درخشد و نام بلند آن شاعر گران مایه را برای همیشه زنده نگه داشته است. برای بزرگداشت مقام این شاعر و سخن سرای نامی، روز 25 اردیبهشت ماه هر سال، به نام حکیم ابوالقاسم فردوسی نام گذاری شده است تا فرصتی فراهم آید که علاوه بر شناساندن این شخصیت بزرگ ادبی به اقشار مختلف مردم، زمینه حفظ این گنجینه و میراث غنی در همگان افزون شود.
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://noruziha.blogsky.com/1397/02/25/post-340/بزرگمرد-زبان-پارسی
  • کلمات کلیدی: زبان ,فردوسی ,ابوالقاسم ,پارسی ,حکیم ,اردیبهشت ,حکیم ابوالقاسم ,ابوالقاسم فردوسی ,زبان فارسی، ,بزرگمرد زبان ,زبان پارسی ,حکیم ابوالقاسم فردوسی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها